Kontaktujte nás: Masáže 732 758 750 Pedikúra 739 602 920 | masaze@mateoo.cz pedikura@mateoo.cz
0 Kč

Masáže a Pedikúra Mateoo

                                                                                   PEDIKÚRA  MANIKÚRA - MATEOO Ostrava                      

                                                                Účinky pedikúry a manikúry aneb proč jít na pedikúru a manikúru ?

     Zdravé a také upravené ruce a nohy jsou součástí celkového zdraví člověka. A to se týká jak žen, tak i mužů.

Dáváme jim však tolik péče, kolik si zaslouží? Kolikrát denně se zabýváme svým obličejem a jak často si vzpomeneme na ruce a nohy?

Tělo vnímáme jako celek a uvědomujeme si, že se jeho projevy navzájem ovlivňují. Ruce i nohy se zdravotními komplikacemi můžou být příčinou mnoha dalších problémů, proto se zaměřme na prevenci a nápravu stereotypů, jež mají velký vliv na celkové zdraví, a proto dopřejte Vašim nohám i rukám pravidelnou profesionální péči.

 

Manikúra slovo složené odvozené z latiny ,,Manus“ znamená ruka a curatore znamená pěstiti, léčiti -  což se dá tedy přeložit jako pěstění rukou.

Je pravdou, že péče o ruce je v našem podvědomí bráno převážně z estetického hlediska, ale také jako u nohou i ruce jsou ukazatelem našeho zdraví. Kupříkladu samotné nehty, které se nám lámou již poukazují, že s námi není něco v pořádku.

Dobrá péče o ruce a nehty je velmi důležitá, neboť zachovává správný a estetický vzhled a zaručuje čistotu a zdraví rukou a nehtů.

Pedikúra - stejně jako ruce, tak i nohy hrají neméně důležitou roli. Nosí nás celý život, proto jim věnujme péči, kterou si zaslouží. I krátký pohled na nohy dokáže o svém majiteli mnohé vypovědět. Nejen nošení neodpovídající velikosti bot, ale i vkusné a elegantní podpatky mají za vinu vznik nepříjemných otlaků, zrohovatění kůže, vznik kuřích ok a mozolů.

Správně provedená pedikúra může odstranit vady, které by při zanedbání vedly k trvalým obtížím a deformitám nohou. Péče o nohy s již vyvinutými deformitami se řadí ke zdravotnické péči a právě zde se pedikúra výrazně uplatní. Dnes jsou již všeobecně známé spousty onemocnění kůže, například plísňová onemocnění, která vznikají při porušení mikrobiologické rovnováhy.

Noha je často ignorovanou částí těla, ale právě nohy nám umožňují běhat, chodit, skákat a poskakovat, nesou nás, kde potřebujeme. 

Často se setkávám s názorem, že lidé se za své nohy stydí, a tím pádem odmítají ošetření. Zahoďte stud, začněte přemýšlet o svých nohou a zkuste si jich vážit. Každodenní zvyk pečovat o nohy pomocí vhodných produktů, ale i pravidelné profesionální péči ošetření nohou se rozhodně vyplatí. Brzy zjistíte a budete se těšit na „nožní potěšení“ jako způsob uvolnění, oživení a relaxace.

Nohy jsou rozkoš, kterou nám dala příroda a je důležité ji zachovat!

separátor1

                                                                                                                    platební způsob                         

                                                                                  

                                                                                         Aplikace nehtových špon - PODOFIX                                               Možnost platby kartou

                                                                                           Ošetření zarostlých a deformovaných nehtů                                               na provozovně