Kontaktujte nás: Masáže 732 758 750 Pedikúra 739 602 920 | masaze@mateoo.cz pedikura@mateoo.cz
0 Kč

Masáže a Pedikúra Mateoo

Nehty jako třísky. Trápí skoro čtvrtinu populace. Mohou mít celou plejádu příčin – od nemocí kůže, přes infekce, špatnou stravu až po vystavení chemikáliím. Své dělá i věk – stárnutím tělo produkuje méně mazu a trpí tak nedostatkem hydratace. Pokud vás trápí bílé skvrnky, může jít o něco tak nevinného, jako půl roku staré skřípnutí či přílišná konzumace mouky a sacharidů, nebo něco tak závažného, jako je dna. Záděry jsou většinou vyřešitelné dodáním minerálů a naopak omezením jednoduchých cukrů a bílé mouky. Dobrým ukazatelem faktu, že zdrojem problému jsou vnější faktory je například to, že jsou postiženy pouze nehty na rukou, nikoli na nohou. Pokud postřehnete zhoršující se vzhled a zdraví nehtů, pokud se vám lámou, třepí a slábnou, či se jinak zhoršuje jejich stav, pak začněte zavčas s nápravou.

V tomto článku si povíme, jaký může být původ nezdravých nehtů a jaké kroky učinit k jejich uzdravení.

 • Nejčastější důvod třepení nehtů. Opakované vlhčení a sušení rukou (a tím pádem i nehtů) může způsobit jejich vysychání. Přílišné vystavení vodě také nehty oslabuje a způsobuje jejich olupování. Pokud často myjete nádobí, vyzkoušejte použití gumových rukavic.
 • Chemikálie. Použití rukavic je vhodné i při úklidu domácnosti tam, kde používáme různé čisticí prostředky. Také laky na nehty a jejich odlakovače (obzvláště ty s obsahem acetonu) často bývají agresivní a mohou nehtům škodit.
 • Poranění. Zranění nehtů často stojí za jejich lámáním a třepením. Jejich okusování je zanechá nerovné a vystavené dalšímu poškození. Není ani vhodné používat své nehty jako nástroj, protože se pak budou lámat i při běžných činnostech. Pokud trpíte jedním z těchto zlozvyků, udržujte nehty pořádně zastřižené, aby vás to nelákalo.
 • Hypotyreóza (snížená funkce štítné žlázy) nebo nedostatek železa. V prvním případě je na místě návštěva doktora. V tom druhém se k ní můžete uchýlit poté, co bez efektu vyzkoušíte železo doplnit stravou nebo jejími doplňky.

Abyste se problémů s nehty zbavili, zkuste podstoupit následující kroky:

 1. Nejdříve nehty prohlédněte, nenesou-li známky zbarvení či rýh. V tomto případě může jít o projev infekční nemoci, plísně či špatného zažívání, proto je vhodná návštěva lékaře.
 2. Ostříhejte nehty. Obzvláště pro ženy to může být nepříjemné, ale dramaticky to zmenší šance na jejich třepení a lámání.
 3. Dodejte nehtům potřebnou výživu ve formě olejů – ideálně jojobového nebo arganového. Vysoký obsah vitamínu E a esenciálních mastných kyselin jim velmi prospěje. Následovat by mělo promasírování, na noc je možné udělat rukám zábal z bavlněných rukavic (pak můžete bez nadsázky tvrdit, že máte ruce jako v bavlnce).
 4. Vyživte také sebe. Přijímejte dostatek esenciálních mastných kyselin, především omega 3 mastných kyselin. Do jídelníčku přidejte ryby, slunečnicová semínka, ořechy a kvalitní olivový nebo sezamový olej. Dostatek vápníku a vitamínů B a C je také správná cesta.
 5. Nasazujte si gumové rukavice pokaždé, když budete umývat nádobí nebo pracovat s čisticími prostředky a saponáty či pouhou vodou.
 6. Pravidelně cvičte – uvolníte tak endorfiny a napětí, což je pro kůži nesmírně zdravý proces.
 7. Vyhněte se alespoň na nějakou dobu lakům na nehty, odlakovačům, zpevňovačům či lepidlům. Jejich chemické složení vašim nehtům neprospívá.
 8. Preventivně aplikujte výživný krém na ruce.

separátor1

                                                                                                                    platební způsob                         

                                                                                  

                                                                                         Aplikace nehtových špon - PODOFIX                                               Možnost platby kartou

                                                                                           Ošetření zarostlých a deformovaných nehtů                                               na provozovně