Kontaktujte nás: Masáže 732 758 750 Pedikúra 739 602 920 | masaze@mateoo.cz pedikura@mateoo.cz
0 Kč

Masáže a Pedikúra Mateoo

                                                                                                               

Co je gua-sha

Gua-sha ( 刮痧 )  je masážní technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny a provádí se pomocí nefritové destičky. Na jedné straně se jedná o jednoduchou a bezpečnou metodu, která má své místo v masážních nebo kosmetických salónech. Na straně druhé je oblíbená u praktiků tradiční čínské medicíny, kteří oceňují její téměř okamžitou účinnost a diagnostickou funkci. Gua znamená škrábat a sha značí výsev. Pomocí gua-shy doslova vyškrábeme nemoc z těla.

Gua sha je spíš přírodní, alternativní terapie než masáž . Tato starověká čínská léčebná technika může vést k lepšímu zdraví a může také řešit některé zdravotní problémy, třeba jako chronická bolest.

Samotná masáž není bolestivá. Bolest (respektive určitou míru citlivosti) může klient cítit na místech, kde se vyskytují stagnace. Během masáže nebo krátce po ní může klient vnímat pocit tepla či pálení, který je v zásadě příjemný. K odstranění stagnací může dojít ihned, někdy se uvolnění může dostavit až druhý den. Co však očekávat lze a stává se to skoro pravidlem, je značná únava – jakoby ospalost, která se dostaví plíživě, několik hodin po ošetření. Tato únava je logické vyústění průběhu terapie a je třeba s ní počítat. Tělo se musí se vznikem výsevu vypořádat, nastupuje činnost lymfatického systému, imunitního systému. Také harmonizace toku čchi a krve je proces, který vyžaduje pozornost těla. Proto by klienti na tentýž den neměli plánovat velké fyzické aktivity a pokud možno by měli strávit zbytek dne doma, v klidu, u knihy, při filmu či klidné hudbě. Po odeznění průvodních jevů je tělo jakoby lehké a „nepřekáží". U akutních stavů dochází k úlevě ihned, u klientů s chronickými problémy se úleva může dostavit později, zpravidla po několika masážích. Ideální je opakovat masáže guasha alespoň 3× až 6×, maximálně 1× týdně.

Má gua-sha nějaké vedlejší účinky?

Jako přírodní a přirozený léčebný prostředek je gua sha bezpečná. Tato masáž však může změnit vzhled Vaší pokožky. Protože se jedná o tření nebo škrábání pokožky masážním nástrojem, mohou prasknout malé krevní cévy známé jako kapiláry v blízkosti povrchu pokožky. To může způsobit podlitiny kůže a menší krvácení. Poranění obvykle zmizí za pár dní.

Vyhýbejte se této technice, jestliže jste během posledních šesti týdnů prodělali operaci. Lidé, kteří užívají přípravky k ředění krve nebo mají poruchy srážlivosti, nejsou moc dobrými kandidáty na masáž gua sha. V tomto případě je potřeba vše konzultovat s lékařem.

separátor1

                                                                                                                    platební způsob                         

                                                                                  

                                                                                         Aplikace nehtových špon - PODOFIX                                               Možnost platby kartou

                                                                                           Ošetření zarostlých a deformovaných nehtů                                               na provozovně